Nauka gry na wiolonczeli

Chcesz nauczyć się grać na wiolonczeli? Dobrze trafiłeś, prowadzimy lekcje gry na wiolonczeli na wszystkich poziomach nauczania. Naukę gry na wiolonczeli możesz rozpocząć w każdym wieku. Nauka gry na wiolonczeli prowadzona przez naszych nauczycieli to prawdziwa przyjemność. Zajęcia prowadzimy w samym centrum Warszawy.

Lekcja gry na wiolonczeli trwa 50 minut, dla małych dzieci polecamy krótsze spotkania 25 minutowe.

Sprawdź nasze promocyjne ceny i zapisz się na zajęcia – za zajęcia możesz zapłacić przez Internet.

Warszawa, Studio Sienna 41 – Fabryka Muzyki – szkoła muzyczna | Tel.: 883-10-10-80

WIOLONCZELA

Włoska nazwa „violoncello” jest zdrobnieniem od „violone” i oznacza „mały kontrabas”. Pierwszym znanym twórcą wiolonczel był Nicola Amati. Struny wiolonczeli były dawniej wykonywane z preparowanych jelit zwierzęcych lub z linek tkanych ze srebrnych drutów. Współcześnie, niemal bez wyjątku, wykonuje się je ze stali w ilości 4 sztuk. Dawniej wiolonczele miały o strunę więcej. Początkowo wiolonczele były niższe i węższe, a także nie miały nóżki. Jednak dla lepszego komfortu gry, jej konstrukcja ulegała zmianie aż do kształtu jaki znamy dzisiaj. Zawdzięczamy to Antonio Stradivari (uczeń Nicola Amati), który ustalił między innymi jej długość na 75 cm.

W Wiolonczeli struny są znacznie grubsze niż w pozostałych instrumentach i osobą grająca musi użyć pewnej siły i odpowiedniej techniki by wydobyć z instrumentu dźwięk. Ma ono barwę ciepłą.

Pierwsi kompozytorzy, którzy w swoich utworach uwzględniali partie na wiolonczele to Bach i Beethoven. Dzięki nim wiolonczela stała się znana i ceniona. Również Fryderyk Chopin skomponował utwór na wiolonczele – sonatę g-moll.

W polskiej muzyce ludowej nosi ona nazwę basów. Obecnie istnieją także wiolonczele elektryczne.

Organizatorem zajęć jest Fundacja Fabryka Muzyki, z siedzibą w Warszawie przy ul. Siennej 41/76.