Nauka gry na perkusji

Chcesz nauczyć się grać na perkusji? Dobrze trafiłeś, prowadzimy lekcje gry na perkusji na wszystkich poziomach nauczania. Naukę gry na perkusji możesz rozpocząć w każdym wieku. Nauka gry na perkusji prowadzona przez naszych nauczycieli to prawdziwa przyjemność. Zajęcia prowadzimy w samym centrum Warszawy.

Lekcja gry na perkusji trwa 50 minut, dla małych dzieci polecamy krótsze spotkania 25 minutowe.

Sprawdź nasze promocyjne ceny i zapisz się na zajęcia – za zajęcia możesz zapłacić przez Internet.

Warszawa, Studio Sienna 41 – Fabryka Muzyki – szkoła muzyczna | Tel.: 883-10-10-80

Perkusja – znachor Voodoo

Perkusista, bębniarz, pałker. Często w rockowej historii raptus i furiat z ADHD, wiecznie niewyżyty, „ładujący w gary”. A jednocześnie – główny architekt, inżynier, konstruktor. W końcu buduje szkielet, kościec muzyki. Zwykle potrafiący myśleć i działać wszystkimi czterema kończynami JEDNOCZEŚNIE naraz i każdą osobno. Wszystko w wytrenowanej synchronizacji, a jakże często spontaniczne, instynktowne, odruchowe. Czakram spójnych sprzeczności, ten co godzi niepogadzalne, voodoo.

Rytm podawany przez perkusję, jest pierwszym bodźcem, który rejestruje nie tylko słuch jako zmysł, bo uderzenie pałki, miotły lub ręki przechodzi fizyczną falą uderzeniową przez całe ciało. Wibracja ta jest bodźcem, który może mieć natężenie od szmeru na progu wyczuwalności przez jednostajny, jednorodny (lub nie) rytm, wprowadzający w trans, po kakofoniczny łomot na zasadzie kto umie silniej, mocniej, głośniej. Tempa płynące, marszowe, biegowe lub galopowe. Lub zupełnie niemiarowe, jeśli do rocka wkrada się jazz ze swoją nielinearnością, lub konieczność akcentowania i domalowywania konturów do plam dźwięków w muzyce progresywnej. Perkusista „pykacz-od-niechcenia” (Charlie Watts [The Rolling Stones]), żywy metronom (Roger Taylor w „Another One Bites The Dust” [Queen]), geniusz grający wszystko „po swojemu”, na przekór rytmom, metrum, konwencjom i zasadom (Bill Brufford [Yes, UK, King Crimson]). A często – po prostu Zwierzak z The Muppet Show, który zagra na wszystkim – od sfory garnków z kuchni lub zestawu 4 bębnów i 2 talerzy (John Bonham z Led Zeppelin) przez klasyczny zestaw perkusji użyty w dowolnym gatunku muzyki (Ian Paice), po kosmodromy setki bębnów z armadą kotłów, gongów, dzwonów i „przeszkadzajek” (Carl Palmer, Terry Bozzio). Pałker zrobi z bębnami WSZYSTKO, łącznie z demontażem zestawu na kopniakach i/lub wysadzeniem go w powietrze (Keith Moon), ale łączyć ich będzie jedno – wszystkich. Rytm oddziałuje na instynkt, a panowanie nad instynktem – to klucz do podświadomości. Rząd dusz jest ich. Perkusista to nowożytny szaman dla słuchaczy.