Nauka gry na trąbce
Chcesz nauczyć się grać na trąbce? Dobrze trafiłeś, prowadzimy lekcje gry na trąbce na wszystkich poziomach nauczania. Naukę gry na trąbce możesz rozpocząć w każdym wieku. Nauka gry na trąbce prowadzona przez naszych nauczycieli to prawdziwa przyjemność. Zajęcia prowadzimy w samym centrum Warszawy.
Lekcja gry na trąbce trwa 50 minut, dla małych dzieci polecamy krótsze spotkania 25 minutowe.
Sprawdź nasze promocyjne ceny i zapisz się na zajęcia – za zajęcia możesz zapłacić przez Internet.
Warszawa, Studio Sienna 41 – Fabryka Muzyki – szkoła muzyczna | Tel.: 883-10-10-80
TRĄBKA
Zwana królową instrumentów dętych, początkowo trąbka była używana do grania fanfar. Popularność zyskała w XVII i XVIII wieku, gdy wypracowano technikę gry clarino. Polegała ona na używaniu wysokiego rejestru instrumentu. Trębacze byli najlepiej opłacanymi instrumentalistami swych czasów. Jednak z czasem znaczenie trąbki uległo zmniejszeniu. Dopiero muzycy jazzowi przywrócili jej świetność. Wypracowane przez nich techniki gry były często adaptowane przez muzyków, wykonujących repertuar klasyczny. Miało to miejsce w latach 40. XX wieku.
Współczesna trąbka znana jest w swej formie od 1813 roku. Składa się z metalowej rury, najczęściej wykonanej z mosiądzu, rzadziej z metali szlachetnych. Rura skręcona jest w pętlę. Z jednej strony zakończona kielichowym lub stożkowym ustnikiem, a z drugiej rozszerzeniem w kształcie dzwonu (czarą). Zespół trzech zaworów (najczęściej tłoków) otwiera lub zamyka alternatywne drogi przepływu powietrza, umożliwiając zmianę wysokości dźwięku.
Charakterystyczna dla tego instrumentu jest duża siła dźwięku i donośność. Zastosowanie tłumików pozwala na zmianę siły i barwy dźwięku.
Istnieje również trąbka cyfrowa, umożliwiająca wydawanie z niej dźwięków innych niż klasyczny dźwięk trąbki.
Gra na trąbce wymaga systematyczności. Jednak gdy grający usłyszy pierwsze dźwięki, będzie wiedział że włożona praca była tego warta, a instrument jeszcze bardziej go zafascynuje.
Znani trębacze: Louis Armstrong, Miles Davis, Tomasz Stańko.
Organizatorem zajęć jest Fundacja Fabryka Muzyki, z siedzibą w Warszawie przy ul. Siennej 41/76.