Nauka gry na skrzypcach elektrycznych

Chcesz nauczyć się grać na skrzypcach elektrycznych? Dobrze trafiłeś, prowadzimy lekcje gry na skrzypcach elektrycznych na wszystkich poziomach nauczania. Nauka gry na skrzypcach elektrycznych prowadzona przez naszych nauczycieli to prawdziwa przyjemność. Zajęcia prowadzimy w samym centrum Warszawy.

Lekcja gry na skrzypcach elektrycznych trwa 50 minut.

Sprawdź nasze promocyjne ceny i zapisz się na zajęcia – za zajęcia możesz zapłacić przez Internet.

Warszawa, Studio Sienna 41 – Fabryka Muzyki – szkoła muzyczna | Tel.: 883-10-10-80

Skrzypce elektryczne – instrument łączący tradycję z nowoczesną technologią



Skrzypce elektryczne łączą XVIII-wieczną tradycję ich budowy z XX-wieczną technologią.
Gdy na przełomie XIX i XX wieku skrzypce pojawiły się w instrumentarium jazzu i muzyki rozrywkowej, okazały się instrumentem niewystarczająco głośnym, w porównaniu z instrumentami dętymi, aby pełnić wiodącą rolę w orkiestrach i zespołach tanecznych.
Z pomocą przyszła amplifikacja elektryczna i zastosowanie przetworników zamieniających drgania strun na sygnał elektryczny, jednak wbrew zamierzeniom konstruktorów, przetwornik nie odwzorował wiernie brzmienia akustycznych skrzypiec, ale wykreował nowe brzmienie o indywidualnych cechach.
Elektryfikacja skrzypiec otworzyła projektantom drogę do tworzenia nowych form instrumentu (pierwsze skrzypce elektryczne, bez pudła rezonansowego, pojawiły się już w połowie lat 30. XX wieku – Beuchamp-Rickenbacker, Benioff), a także umożliwiła poszerzenie skali instrumentu (skrzypce 5,6,7-strunowe) oraz bezpośrednie użycie analogowych i cyfrowych efektów elektronicznych do przetwarzania dźwięku i kreowania nowych barw.
Chociaż sposób wydobycia dźwięku i technika gry pozostały nie zmienione, to skrzypce elektryczne nie są “głośniejszą wersją skrzypiec”, ale całkiem nowym instrumentem o indywidualnych walorach brzmieniowych.
Skrzypce elektryczne występują głównie w jazzie i muzyce rozrywkowej (Michał Urbaniak, Jean-Luc Ponty, Nigel Kennedy, Vanessa Mae), ale pojawiają się również w muzyce współczesnej (Tracy Silverman).

Organizatorem zajęć jest Fundacja Fabryka Muzyki, z siedzibą w Warszawie przy ul. Siennej 41/76.