Kompozytor, dyrygent, organista, gregorianista
Osiągnięcia artystyczne
Jest absolwentem Akademi Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (organy – Magdalena Czajka, dyrygentura – Sławek A. Wróblewski, śpiew gregoriański – ks. Kazimierz Szymonik). Jest absolwentem Conservatorio di Musica A. Casella w L’Aquila we Włoszech (kompozycja, organy, śpiew gregoriański) oraz Pontificio Istituto di Musica Sacra w Rzymie (śpiew gregoriański – Alberto Turco, Daniel Saulnier).
Jest wykładowcą na kierunku Muzyka Kościelna na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W 2012 obronił pracę doktorską zatytułowaną Topos romano-frankoński. Aspekt wykonawczy na przykładzie wybranych utworów. W 2013 roku zainicjował i kieruje Studium Śpiewu Gregoriańskiego w Niepokalanowie.
Uczestniczył w kursach śpiewu gregoriańskiego, które prowadzili mistrzowie tej klasy, co Nino Albarosa (Cremona), Johannes B. Göschl (München), Kees Pouderoijen (Vienna), Franz Karl Praßl (Graz), Federico Bardazzi (Firenze), Giovanni Conti (Lugano), Heinrich Rumphorst (Berlin). Prowadzi ożywioną działalność na polu propagowania śpiewu gregoriańskiego poprzez kursy, koncerty i uroczyste liturgie w kraju i zagranicą.
Koncertuje jako solista, kameralista i akompaniator. Bierze udział w prawykonaniach utworów współczesnych kompozytorów polskich, a niektóre z nich zostały zarejestrowane na płytach CD.
W latach 2003-2013 roku pełnił funkcję organisty i kantora w Kościele Akademickim św. Anny przy Trakcie Królewskim w Warszawie.
Jest członkiem włoskiej i polskiej sekcji Associazione Internazionale Studi di Canto Gregoriano oraz Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych.
Laureat wielu konkursów kompozytorskich.
Projekty muzyczne
Jest I dyrygentem Chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Założyciel, dyrektor artystyczny oraz dyrygent zespołu Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti, z którym w 2011 roku wygrał 59. Międzynarodowy Konkurs Polifonico „Guido d’Arezzo”.
Dyrektor Artystyczny Legnickiego Conversatorium Organowego – festiwalu współczesnej muzyki kameralnej i organowej, który promuje młodych kompozytorów i wykonawców.
W ramach koncertu STABAT MATER współpracował z Włodkiem Pawlikiem, fenomenalnym pianistą, jedynym polskim muzykiem uhonorowanym nagrodą GRAMMY, dyrygując chórem Salezjańskich Szkół Muzycznych w Lutomiersku – koncert odbył się w 2014 roku w 100 rocznicę Józefa Chełmońskiego.
Dowiedz się więcej
Clamaverunt Iusti – Chór gregoriański – oficjalna strona