Nauka gry na skrzypcach

Chcesz nauczyć się grać na skrzypcach? Dobrze trafiłeś, prowadzimy lekcje gry na skrzypcach na wszystkich poziomach nauczania. Naukę gry na skrzypcach możesz rozpocząć w każdym wieku. Nauka gry na skrzypcach prowadzona przez naszych nauczycieli to prawdziwa przyjemność. Zajęcia prowadzimy w samym centrum Warszawy.

Lekcja gry na skrzypcach trwa 50 minut, dla małych dzieci polecamy krótsze spotkania 25 minutowe.

Sprawdź nasze promocyjne ceny i zapisz się na zajęcia – za zajęcia możesz zapłacić przez Internet.

Warszawa, Studio Sienna 41 – Fabryka Muzyki – szkoła muzyczna | Tel.: 883-10-10-80

SKRZYPCE

Skrzypce należą do najmniejszych instrumentów smyczkowych w swojej grupie (pozostałe to altówka, kontrabas i wiolonczela), jednak najwyżej brzmiących. Ich przodkiem są skrzypce barokowe, a te z kolei wywodzą się z instrumentów ludowych takich jak łuk, Fidel, rebec, gęśliki podhalańskie. Co ciekawe, najstarsze zabytkowe instrumenty skrzypcowe odnalezione zostały na ziemiach polskich.

Dawniej, na dworach skrzypce nie były popularne, a wręcz pogardzano nimi. Uważano je za wulgarne oraz za instrument dla prostego ludu, dopiero z czasem zyskały na popularności.

Skrzypce posiadają cztery struny. Jest wiele rodzajów gry smyczkiem. Głos skrzypiec zależy od ich kształtu, rodzaju drewna z jakiego są wykonane, a nawet grubości lakieru.

Znani skrzypkowie to: Niccolo Paganini, Henryk Wieniawski, Yehudi Menuhin, Wanda Wiłkomirska, Konstanty Andrzej Kulka, Nigel Kennedy.

Organizatorem zajęć jest Fundacja Fabryka Muzyki, z siedzibą w Warszawie przy ul. Siennej 41/76.