Genialny akordeonista. Założyciel tria Free Accordions, a także członek zespołu NeoKlez, laureat wielu nagród.


Bardzo ważne jest dla mnie by ludzie, którzy słuchają mojej muzyki czuli w niej radość oraz energię. Dlatego też w
muzykę wkładam całe swoje serce, bo wierzę, że w ten sposób publiczność pokocha akordeon tak jak ja.
Współczesna muzyka akordeonowa pełna nieobliczalnych brzmień, przełamuje stereotypowe myślenie o tym instrumencie.

Osiągnięcia artystyczne


Student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Na swoim koncie ma wiele nagród artystycznych, m.in.: I miejsce na IV Festiwalu Muzyki Akordeonowej im. Ryszarda Malickiego w Puławach, I miejsce na IX Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej „Od solisty do orkiestry” w Mławie, I miejsce na Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Akordeonu Szkół Muzycznych II stopnia w Nowym Targu, I miejsce oraz Nagroda Specjalna Wójta Gminy Solec–Zdrój na I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju, wyróżnienie w kategorii zespoły kameralne na XVI Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych „Sanok 2010”, I miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Akordeonowej w Solcu–Zdroju w kategorii zespoły jednorodne, II miejsce w kategorii zespołów kameralnych z Free Accordions oraz III miejsce w kategorii solistów na XVII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych „Sanok 2012”, III miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Akordeonowej w Solcu–Zdroju w kategorii solistów.

Projekty muzyczne


Współzałożyciel tria akordeonowego Free Accordions, współpracuje z zespołem NeoKlez. Koncertuje w Polsce i za granicą m.in. w Tulczynie, Winnicy (Ukraina), Parkano, Tampere, Kihno (Finlandia), Kartagina, Tunis (Tunezja), Berlinie. W Dreźnie na 3. Dresdner Drumfestival wystąpił obok takich muzyków jak: Jojo Mayer, Cindy Blackman, Gene Hoglan, Walfredo Reyes Jr. i inni. Współpracował z wieloma cenionymi muzykami, jak: Adrian Maruszczyk, Matthias Philipzen, Sven Rossenbach, Maciej Trifonidis Bielawski, Krzysztof Szmańda, Wojciech Sobura.
W kwietniu 2008 roku dokonał nagrania własnej kompozycji w obsadzie na akordeon, saksofon i gitarę elektryczną (Trzy Kolory). W czerwcu 2010 roku miejsce miała premiera płyty „Trifonidis Downtown Project” (Trifonidis/slowdown records/), a w grudniu 2010 roku światło dzienne ujrzała płyta „Trifonidis Music Ilustration I, II” (Trifonidis/slowndown records/), z soundtrackiem do polskich filmów niemych z lat 20. XX wieku, obie z udziałem Piotra. Natomiast w lipcu 2012 roku wydał z zespołem NeoKlez debiutancką płytę „Pięć stron świata”.

Dowiedz się więcej


Piotr Tomala – Myspace
Free Accordions
Piotr Tomala – Facebook

NeoKlez – oficjalna strona
Neoklez – Facebook

Piotr Tomala gitara