TANIEC AFRYKAŃSKI

Niezwykle energiczna i żywiołowa forma ekspresji

 

GRA NA BĘBNACH AFRYKAŃSKICH

Niesamowita energia prosto z Afryki

 

TANIEC AFRO

Radość życia i afirmacja świata

 

WARSZTATY BĘBNIARSKIE I TAŃCA AFRO

Egzotyczna podróż w krainę afrykańskich dźwięków - Warszawa, 31 maja

1
1

WARSZTATY BĘBNIARSKIE, WARSZTATY TAŃCA AFRO

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć radość oraz entuzjazm, niezależnie od wieku i umiejętności muzycznych.
W egzotyczną podróż afrykańskich dźwięków zabiorą Was specjaliści z pierwszej w Polsce profesjonalnej szkoły bębniarskiej „City Bum Bum”.
Przyjdź, a przekonasz się że niemożliwe jest możliwe: grupa ludzi nie mających wcześniej bliższego kontaktu z muzyką zaczyna wykonywać i prezentować tradycyjny rytm z Afryki Zachodniej – każdy odkrywa w sobie naturalne poczucie rytmu i talent, o jaki być może wcześniej nie podejrzewał siebie.

Termin: 31 maja 2014 roku
Miejsce: Warszawa, Ursynów – ul. Bekasów 6, w klimatycznej jurcie mongolskiej

12:00-15:00 – warsztat gry na bębnach (prowadzi Wojtek Pęczek)
15:30-16:40 – warsztat tańca afrykańskiego (prowadzi Norah Mc Gettigan)

Koszt uczestnictwa w warsztatach:
59,90 zł + 35 zł taniec afro (PROMOCJA do 28 maja) – ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
79 zł + 40 zł taniec afro – cena regularna
Rezerwacją uczestnictwa w warsztatach jest dokonanie płatności na konto organizatora: 75 1020 1185 0000 4702 0115 9961.

Organizator: Fundacja Fabryka Muzyki, tel.: 883-10-10-80.

Facebook

Chcesz poczuć niesamowitą energię Afryki? Lubisz muzykę i taniec?

Zapisz się na warsztaty

WARSZTATY BĘBNIARSKIE

Zajęcia są pełnym energii, radości i pasji wprowadzeniem w świat zachodnioafrykańskiej muzyki perkusyjnej, która jest przyjazna i dostępna każdemu człowiekowi bez względu na umiejętności muzyczne czy wiek. Wspólne kreowanie rytmu ma niezwykle korzystne oddziaływanie na sferę fizyczną i psychiczną człowieka – stan relaksu, odprężenia, wzmocnienia energii udziela się każdemu na poziomie indywidualnym. Warsztat perkusji zachodnioafrykańskiej poprowadzi Wojtek Pęczek – czołowy specjalistę w kraju, założyciela pierwszej w Polsce profesjonalnej szkoły bębniarskiej „City Bum Bum”.

WARSZTATY TANECZNE

Taniec afrykański jest niezwykle energiczną i żywiołową formą ekspresji, wyraża radość życia i afirmację świata. Wyzwala w nas radość, spontaniczność, pozwala odprężyć się i wyrazić siebie. Taniec w rytm bębnów jest naturalnym odruchem. Muzyk i tancerz stanowią nierozerwalną część, uzupełniają się i wypełniają nawzajem. Ich „rozmowa” wyrażona przez taniec i muzykę jest najpiękniejszą rozmową bez słów ….
Zajęcia odbywają się przy żywej muzyce wykonywanej na bębnach djembe i dundun. Tradycyjne afrykańskie rytmy mają swoje znaczenie kulturowe, a każdy rytm ma przyporządkowany sobie charakterystyczny taniec. Oznacza to, że kroki taneczne są idealnie zsynchronizowane z muzyką, a siła bębnów daje tancerzom energię i inspirację.
Sesję tańca afrykańskiego poprowadzi Norah Mc Gettigan.

Rewelacyjna energia i charyzmatyczny prowadzący!

wiek: 36-40

Fantastyczne warsztaty! Pan Wojtek jest absolutnie genialny! Nie wierzyłam w to 'budzenie radości' - ale naprawdę się udało :-).

wiek: 25-29

Bardzo energetyzujący, cieszę się, że byłam, zamierzam kontynuować zajęcia.

wiek: 36-40

Uśmiechnięty, zabawny prowadzący. Wspaniała rozrywka, możliwość oderwania się od codziennych spraw. Polecam i oceniam wysoko.

wiek: 25-29

Świetne prowadzenie i super efekt w tak krótkim czasie. Wojtek jest niesamowity i zaraża radością innych.

wiek: 30-35

Warsztaty wspaniale prowadzone, gratuluję!!

wiek: 51-55

Extra, dla dużych i małych dziewczynek, młodych i młodych inaczej. Przemiły prowadzący.

wiek: 36-40

Dla prowadzącego 6 z plusem, bębny faktycznie dają dużo radości. Dziękuje :-).

wiek: 25-29

Wielki talent pedagogiczny, poczucie humoru, wrażliwość, delikatność, pasja i naturalna osobowość prowadzącego sprawiają, że z zajęć wychodzi się z roześmianą duszą i obliczem.

wiek: 51-55

Wojtek jest niezwykłym człowiek niosący wiele pozytywnej energii, która się udziela innym. Jego osobowość w połączeniu z brzmieniem bębnów ładują niezwykle nasze baterie.

wiek: 30-35

City Bum Bum

W 2003 r. powstała jako pierwsza w Polsce profesjonalna Szkoła Perkusji Zachodnioafrykańskiej. Do dzisiaj wyznacza najwyższą jakość w tradycyjnej muzyce afrykańskiej.
Przeprowadziliśmy setki warsztatów dla tysięcy ludzi, zarówno w kraju jak i za granicą.
W swojej pracy kładziemy nacisk na profesjonalizm pedagogiczny i artystyczny. Zespół powstały z pierwszej grupy warsztatowej City Bum Bum, to do dziś jedna z wiodących formacji afro-perkusyjnych w kraju, a nasz coroczny koncert urodzinowy „Noc Żywych Bębnów” jest najważniejszym i unikatowym wydarzenie polskiej sceny djembe.
Przez cały czas czerpiemy wiedzę, inspirację i energię podróżując do Afryki Zachodniej, a także zapraszając mistrzów afrykańskiej sceny muzycznej do Polski. Od kilku lat, jako jedyni w Polsce, organizujemy cieszący się dużą popularnością obóz muzyczno-taneczny w Senegalu.
City Bum Bum to dzisiaj instytucja propagująca edukację przez muzykę i sztukę, tolerancję kulturową, integrację bez względu na wiek, doświadczenie i kolor skóry. Cieszymy się z każdego nowego spotkania i mamy nadzieję spotkać też Ciebie!

Wojtek Pęczek

Muzyk, artysta, animator kultury. Swoją przygodę z etnicznymi instrumentami perkusyjnymi rozpoczął w 1998 r. w Irlandii pod okiem Brendana Perry’ego, z legendarnej formacji Dead Can Dance. Naukę zachodnioafrykańskiej sztuki perkusyjnej kontynuował u boku światowego mistrza Djembe, Mamady’ego Keita z Gwinei. Wiosną 2003 r. założył pierwszą w Polsce szkołę bębniarską „City Bum Bum” z siedzibą w Łodzi. Od kilku lat corocznie podróżuje do Afryki Zachodniej w celu zgłębiania kultury i sztuki ludu Malinke, a także prowadzi akcję charytatywną „Projekt Fissadou”, skierowaną na pomoc wioskom regionu Hamanah w Gwinei. Zimą 2007 r. starszyzna wioski Fissadou przyznała Wojtkowi tytuł syna wioski i nadała mu afrykańskie nazwisko: Mamady Keita. Jest liderem zespołu City Bum Bum, który specjalizuje się w tradycyjnej muzyce, tańcu i śpiewie z Afryki Zachodniej. Gra na korze (zachodnioafrykańskiej harfie) oraz unikatowym instrumencie Hang w zespołach: Snow In Venice oraz Flower Kissers.
Wojtek jest cenionym mówcą, inspiratorem, trenerem i ekspertem, motywuje i integruje ludzi.

Norah Mc Gettigan

Urodzona w północno-zachodniej Irlandii, zawodowo jest reżyserką filmową. Oprócz filmu jej wielką pasją jest muzyka i taniec Afryki Zachodniej.
Norah jest tancerką i balafonistką w znanym zespole City Bum Bum, który wykonuje tradycyjną muzykę afrykańską. Zachodnioafrykańskim tańcem zajmuje się od czasu swojej pierwszej podróży do Gwinei w 2007 r. Pobierała nauki od wybitnych solistek Les Ballets Africains oraz Ballet Sourakhata, a także pracowała z takimi osobowościami sceny afro dance, jak Landing Mané (Senegal), Andy Camara (Gwinea/Warszawa), Norma Schulz (Niemcy/Australia), Wiola Wojciechowska (Polska).
Norah prowadzi obecnie regularne zajęcia afro dance, a także występuje z zespołem City Bum Bum.