Nauka gry na akordeonie

Chcesz nauczyć się grać na akordeonie? Dobrze trafiłeś, prowadzimy lekcje gry na akordeonie na wszystkich poziomach nauczania. Naukę gry na akordeonie możesz rozpocząć w każdym wieku. Nauka gry na akordeonie prowadzona przez naszych nauczycieli to prawdziwa przyjemność. Zajęcia prowadzimy w samym centrum Warszawy.

Lekcja gry na akordeonie trwa 50 minut, dla małych dzieci polecamy krótsze spotkania 25 minutowe.

Sprawdź nasze promocyjne ceny i zapisz się na zajęcia – za zajęcia możesz zapłacić przez Internet.

Warszawa, Studio Sienna 41 – Fabryka Muzyki – szkoła muzyczna | Tel.: 883-10-10-80

AKORDEON

Instrument znany od XIX wieku, choć jego przodków można szukać w dalekiej przeszłości – jednym z nich jest antyczny chiński instrument sheng, sprzed ok. 3.000 lat. Do dziś trwa spór o to czy akordeon należy do instrumentów stroikowych dętych (czyli aerofonów), czy perkusyjnych (idiofonów). W zależności od typu akordeonu, posiada on dwie klawiatury: klawiszową lub guzikową dla prawej ręki i 1-2 klawiatury guzikowe dla lewej ręki. Miech w akordeonie jest niepowtarzalnym w innych instrumentach elementem. Można dzięki niemu bardzo precyzyjnie sterować dynamiką a także barwą dźwięku.

Akordeon przede wszystkim kojarzy się z folklorem i muzyka biesiadną. Jednak wielu kompozytorów tworzy także muzykę klasyczną czy jazz właśnie na akordeon. Ma on ogromne możliwości w aspekcie brzmienia. Znakomity w wykonaniach solowych, równie często używany jest w kameralistyce.

Żartobliwie bywa określany: świnią (ze względu na wagę), pomarszczonym kaloryferem czy organami na szelkach ;).

Organizatorem zajęć jest Fundacja Fabryka Muzyki, z siedzibą w Warszawie przy ul. Siennej 41/76.