Nauka gry na harmonijce

Chcesz nauczyć się grać na harmonijce? Dobrze trafiłeś, prowadzimy lekcje gry na harmonijce na wszystkich poziomach nauczania. Naukę gry na harmonijce możesz rozpocząć w każdym wieku. Nauka gry na harmonijce prowadzona przez naszych nauczycieli to prawdziwa przyjemność. Zajęcia prowadzimy w samym centrum Warszawy.

Lekcja gry na harmonijce trwa 45 minut.

Sprawdź nasze promocyjne ceny i zapisz się na zajęcia | Za zajęcia możesz zapłacić przez Internet.

Warszawa, Studio Sienna 41 – Fabryka Muzyki – szkoła muzyczna | Tel.: 883-10-10-80

Harmonijka ustna – mała rzecz, a cieszy

Kto by pomyślał, że ten jeden z najmniejszych instrumentów na świecie ma korzenie w potężnych kościelnych organach… Zwarta niczym wnętrze w dłoni, mieści się w małej kieszeni spodni. Dźwięk ma stosunkowo niedbały i nieopierzony w porównaniu do innych instrumentów dętych, ale w muzyce współczesnej jest bardzo często jednym z ulubionych „wzmacniaczy” ekspresji w grze. Upowszechniona w Ameryce w końcu XIX w., była jednym z
pierwszych tanich instrumentów, a więc dostępnych dla każdego, bez odniesienia do pochodzenia i majętności. Pozwalała grać muzykę niezależnie od posiadania wykształcenia muzycznego, jest instrumentem prostym i intuicyjnym, łatwo tunelującym emocje. Nierozerwalnie związała się z folkiem, bluesem i conuntry, jako znakomity instrument
akompaniujący i improwizujący. Siłą rzeczy z tego obszaru przeniknęła do muzyki rockowej (występuje w utworach The Who, Led Zeppelin i Deep Purple) i jest chętnie wykorzystywana przez muzyków nawiązujących stylistycznie do muzyki popularnej i tradycyjnej rodem z XX w.
Copyright (C) Martin Karski. Wszelkie prawa zastrzeżone

HARMONIJKOWY BLUES – kurs gry na harmonijce

Pierwsza w Polsce szkoła gry na harmonijce.
Dla tych co zaczynają swoją przygodę z harmonijką jak i dla osób, które pragną dopracować swoją technikę gry na harmonijce ustnej.
Nauczysz się dmuchać i wciągać powietrze. Wydobywać dźwięki, proste melodie oraz bluesowe riffy. A jeśli potrafisz już grać pojedynczym dźwiękiem, popracujemy nad precyzją podciągów czy bluesową improwizacją.

Jak wybrać grupę zaawansowania?
– Jeśli dopiero zaczynasz, nie obniżasz dźwięków – zapraszam do grupy początkującej
– Jeśli już trochę obniżasz dźwięki, swobodnie grasz melodie pojedynczym dźwiękiem, sugeruję grupę średniozaawansowaną

Każdy uczestnik powinien wziąć ze sobą sprawną 10-cio kanałową harmonijkę „bluesową” koniecznie w tonacji C-dur oraz przybory do pisania, np. długopis i notes/zeszyt. Przydaje się również pendrive oraz dyktafon :o).
Jeśli nie posiadasz odpowiedniego instrumentu to odwiedź sprawdzony specjalistyczny sklep www.harmonijka.com. Jeżeli potrzebujesz porady w wyborze instrumentu, to również możesz skontaktować się z nami.
Zapewniamy materiały zarówno w formie drukowanej jak i pliki z podkładami, diagramami czy tabulaturami.

Kurs prowadzi Bartosz Łęczycki – jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy.

Fabryka Muzyki – tel.: 883-10-10-80 | Zapisz się na zajęcia

Organizatorem zajęć jest Fundacja Fabryka Muzyki, z siedzibą w Warszawie przy ul. Siennej 41/76.