Harfistka. Wykonuje liczne koncerty solowe i kameralne w instytucjach kultury, m.in. Zamku w Łańcucie, Teatrze Wielkim w Warszawie.


Moją pasją jest przekazywanie tajników gry na swoim ukochanym instrumencie, jakim jest harfa. Prowadzę zajęcia m.in. na harfie celtyckiej, która idealnie nadaje się dla początkujących. Jeśli zawsze marzyłeś, żeby grać na pięknym i wyjątkowym instrumencie to harfa jest właśnie dla Ciebie!

Osiągnięcia artystyczne


Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na dwóch kierunkach: Instrumentalnym (gra na harfie) oraz Edukacji Muzycznej (dyrygentura chóralna).
Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach harfowych, prowadzonych przez wybitnych profesorów: Isabelle Moretti (Francja), Mercedes Gomez (Meksyk), Nurię Llopis Areny (Hiszpania), Alinę Bzhezhinska (Wielka Brytania), Irinę Donskaya (Rosja). Współpracowała z wieloma orkiestrami, m.in.: Sinfonia Juventus, Filharmonia Podlaska, Ad Hoc Ensemble oraz Zahir (Hiszpania), Keimyung Symphonic Band (Korea Południowa), Młodzieżowa Polsko-Rosyjska Orkiestra Symfoniczna (Polska/Rosja).
Zdobywała doświadczenie pedagogiczne m.in. jako asystentka najwybitniejszej polskiej harfistki – prof. Urszuli Mazurek na Międzynarodowym Kursie Muzycznym im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie.

Projekty muzyczne


Wykonuje liczne koncerty solowe i kameralne w instytucjach kultury (Zamek w Łańcucie, Teatr Wielki w Warszawie – Happening Muzyka jest dla Wszystkich, domy kultury i kościoły). Występuje społecznie dla publiczności z utrudnionym dostępem do sztuki wyższej (zakłady poprawcze, ośrodki dla niewidomych, ośrodki dla bezdomnych).

Dowiedz się więcej


Akademickie Radio Kampus – audycja „O harfie opowiada Ilina Sawicka”